<התאחדות אילת
הרשמה למידעון "אילת"
   אני מסכים לקבלת מידע למייל באמצעות דוא"ל

עידכונים וחדשות

סטיב לייבוביץ
יו"ר איגוד הפוטבול
אדם חמזה
קיקבוקס
הרשמה למידעון "אילת"
   אני מסכים לקבלת מידע למייל באמצעות דוא"ל 
הצג מידעונים קודמים

אליפות העולם בפלאג פוטבול

מאת: אדם סלייטר | 30.7.2008

אליפות העולם בפלאג פוטבול

קנדה בגברים ומקסיקו בנשים זוכות באליפות העולם בפלאג פוטבול

השחקנים הטובים בעולם מ-13 מדינות ו3 יבשות השתתפו באליפות העולם בפלאג פוטבול בקנדה המאורגן ע"י התאחדות הבינלאומית לפוטבול אמריקאי בסוף השבוע האחרון. ישראל שלחה את הנבחרות הלאומיות שלה וסיימו במקום החמישי בנשים ושביעי בגברים.

נבחרת הנשים של מקסיקו זכתה במקום הראשון אחרי מאבק במשחק הגמר עם הנבחרת של קנדה. קנדה הובילו 12-0 במהלך המחצית הראשונה, אך מחצית שנייה ענקית של המקסיקניות בו הם כבשו 4 טאצ'דאונים הוביל אותם לניצחון 27-18.

משחק הגמר של הגברים היה מותח גם כן, כשנבחרת דנמרק וקנדה נתנו פייט ענקי בהגנה. המחצית הראשונה הסתיימה 0-0 אך הקנדים התעלו במחצית השנייה וניצחו 12-6.

שני המשחקים על המקום השלישי היו בין צרפת וארה"ב. בגברים הביסו האמריקאים את הצרפתים 45-0 ובנשים המשחק היה צמוד יותר כשהצרפתיות זוכות במדליית הארד עם ניצחון 19-13.

לגבי הישראלים, לנבחרת הנשים היה יום משחקים ארוך וקשה, ביום ששי. לאחר שניצחו את משחקם הראשון מול אוסטריה, הפסידו את שאר חמשת המשחקים הנותרים והודחו מהמרוץ למדליות. החום הכבד, בנוסף לעובדה ששיחקו את כל משחקיהן ביום ששי (מכיוון שלא יכלו לשחק בשבת) השפיעו על הופעתן, למרות שלא השתמשו בזה כתירוץ.

"היינו יכולות לנצח בארבע משחקים" אמרה באכזבה קפטנית ההגנה יעל פרידמן " פשוט פספסנו בכמה מהלכים מכריעים ולא יכולנו לחזור למשחק.אבל לא לדאוג, אנחנו נחזור באליפות הבאה, ונצליח" הוסיפה בנימה אופטימית.

לאחר מנוחת השבת, חזרו הבנות לנצח בשני המשחקים האחרונים בתחרות את יפן ואוסטריה וזכו במקום החמישי.

נבחרת הגברים הפסידו בשני המשחקים הראשונים שלהם לארה"ב ודנמרק, אך לאחר הפסקת הצהריים חזרו למגרש חדורי מוטיבציה וניצחו בשלושת המשחקים הבאים והעפילו לרבע הגמר.

ברבע הגמר הפסידו הגברים לצרפת. הגברים אף הפסידו לאיטלקים במאבק קשה שהסתיים בהארכה, אך ניצחו את יפן במשחקם האחרון בתחרות שנתן להם את המקום השביעי.

"למרות שהתוצאות בגדול די מאכזבות, תחרות זו הוכיחה שלישראל יש מקום במפה העולמית של פלאג פוטבול" אמר מאמן נבחרת הנשים יונה משען. "במובן מסוים תחרות זו העירה את כולנו והוכיחה לנו שלמרות ההצלחות האחרונות שלנו בתחרויות באירופה, נכונה לנו עוד עבודה רבה להגיע לרמות הגבוהות ביותר של הפוטבול הבינלאומי. לסיים במקומות החמישי והשביעי בעולם ולצאת מאוכזבים מראה שלא נסתפק במקומות כאלו ונצא מרוצים. המטרה שלנו היא להיות הטובים ביותר".

כל המאמריםשניות
דקות
שעות
ימים