<התאחדות אילת
ENGLISH

עידכונים וחדשות

סיכום טורניר אילת 2010 ברוגבי

מאת: אמיר שהם,איגוד הרוגבי הישראלי | 16.3.2010
זה לא היה בידיים שלהן
אמיר שהם, איגוד הרוגבי הישראלי
חיפה הגיעה לגביע איל"ת בסגל המלא ביותר שהיה לה העונה, אך תל אביב היתה חזקה מדי. צמד בגמר למיקי ויצמן הרותחת. לורן פטריק נפצעה ביד לאחר מספר דקות אך המשיכה לשחק עד סוף הטורניר.
אס"א תל אביב זכתה שלשום (שישי) בגביע איל"ת – התאחדות הענפים הלא אולימפיים, בטורניר רוגבי שביעיות שנערך באילת לאחר ניצחון בגמר על אלופת הטורניר הקודמת אס"א חיפה. בניגוד לדרך כלל היתה תל אביב זו שהגיעה למשחקים בסגל החסר ביותר, בזמן שדוקא חיפה נהנתה מסגל כמעט מלא.
דקות מפתיחת המשחק הראשון, בין חיפה ל"לביאות" ירושלים, נפצעה כוכבת חיפה לורן פטריק בידה. פטריק המשיכה לשחק עד סוף הטורניר, אז נלקחה לבית חולים, שם התברר כי אינה סובלת משבר ותהיה כשירה לטורניר גביע המדינה בעוד שבוע.
לשחקניות לקח זמן להסתגל לשרב, ושני משחקי הסיבוב הראשון של חיפה הסתימו בתיקו מאופס. רק במשחק האחרון של הסיבוב הושגה הכרעה למשחק ולסיבוב – 10:5 לתל אביב (מיקי ויצמן וחן שלומי) על ירושלים (אלקסיס בלום).
את הטריי הראשון בגמר הניחה ויצמן. המאמנת יעל קינן, שכמעט לא שיחקה בשנתיים האחרונות ונראתה חלודה בתחילת הטורניר, איזנה לאחר חטיפת כדור יפהפיה. במהלך המשחק שכחו שחקניות חיפה שמול הכולל את רייצ'ל בלייר התל אביבית הוא מול שלא זז לשום מקום, ואיבדו את הכדור פעמיים בדרך זו. דקה לסיום הניחה ויצמן טריי ניצחון, שאף הושלם בהצלחה באמצעות בעיטת המרה של מיכל קצן.
למצטינת הטורניר נבחרה אלקסיס בלום, ואורטל הלוי, שחקנית השנה של אתר האיגוד, קיבלה את הפרס על שיפור מאז טורניר גביע איל"ת הקודם.
"אשתמש בציטוט של אלקסיס מאחרי המחזור השלישי בליגה: כתבנו על המגרש את ההוראות של אדוארדו במילים של עצמנו", אמרה ויצמן. "חיכינו שנה שלמה להחזיר את הגביע לאן שהוא שיך, ועשינו זאת בצורה הכי מרשימה והכי מרגשת שהיתה העונה. לכל אחת בקבוצה מגיע להיות מצטינת הטורניר".
ויצמן פירגנה במיוחד לשתים מחברותיה, שלדבריה אינן מוערכות דיין: "השגנו הרבה ניצחונות השנה בזכות העבודה השחורה של רייצ'ל, שבגיל 36 היא מבחינתי פריצת השנה בליגה, וניהול המשחק של מיכל קצן. עם כאלה שחקניות אני מקוה שנמשיך לנצח גם באירופה ולהביא כבוד למדינת ישראל ולא רק למדינת תל אביב".
בגמר טורניר הנוער שנערך באותו המגרש לסירוגין ניצחה יזרעאל את עמק הירדן 21:14. רמת השרון, אותה הדריכה ויצמן בין משחק למשחק עם קבוצתה, ניצחה את תל אביב 10:5 במשחק על המקום השלישי. גור ים מיזרעאל נבחר למצטין הטורניר, וסלע אלכסנדר מרמת השרון זכה בפרס על השיפור. מארגני הטורניר זכו למחמאות מקיר לקיר על הניהול ה"אירופי" והמתוקתק שלו למרות תנאי החום הקשים.
כל המאמרים