<התאחדות אילת
ENGLISH
הצהרת נגישות

עידכונים וחדשות

אליפות אירופה

מאת: אדם סלייטר | 10.9.2009
אליפות אירופה בפלאג פוטבול
נבחרת הנשים של ישראל בפלאג פוטבול זכתה במדליית ארד באליפות אירופה שנערכה בבלפסט, צפון אירלנד בסוף השבוע האחרון. נבחרת הנשים זכתה בתחרויות מועדונים בינלאומיות בעבר, אך זאת הפעם הראשונה שהן זוכות במדליה מול נבחרות לאומיות באליפות משמעותית כמו אליפות אירופה. עד כה, המיקום הטוב ביותר שלהן זכו היה המקום החמישי האליפות העולם שנערכה בשנה שעברה.
 
לנבחרת יש נטייה להתחיל את הטורנירים לאט, אך הפעם המאמן יונה משען דרבן את הנשים לניצחון כבר במשחק הראשון מול שבדיה 27-2. במשחק השני, נוצחה הנבחרת על ידי האלופה היוצאת, צרפת 40-20, נבחרת שהנשים מעולם לא ניצחו.
במשחק השלישי ניצחה הנבחרת את נבחרת גרמניה ובמשחק הרביעי  ניצחו הנשים את נבחרת פינלנד, הפייבוריטית לזכייה באליפות 28-27., ניצחון זה הראה לנבחרת שהן בהחלט מסוגלות להתחרות ברמות הגבוהות ביותר ונתן מוטיבציה אדירה לקראת המשחקים הבאים.
 
למשחק האחרון בשלב הבתים משען נתן לרוב הנשים מנוחה, שכן משחק זה היה לפרוטוקול בלבד. לא חשוב מה תהיה התוצאה, במשחק חצי הגמר נבחרת ישראל תתמודד מול פינלנד. ישראל הפסידה 35-33.
 
משחק חצי הגמר היה אכזבה לנבחרת שלנו. הפיניות שיחקו משחק כמעט מושלם וניצחו אותנו 34-14. את הפתעת הטורניר סיפקה אוסטריה שהדיחה בשלב חצי הגמר את נבחרת צרפת החזקה, כך בגמר שיחקו אוסטריה מול פינלנד, ואת המשחק על המקום השלישי יתמודדו ישראל וצרפת.
 
נבחרת ישראל פתחה חזק את המשחק והובילה לאורך כל המשחק. אך הצרפתיות הנחושות לא הרפו והישבו לקראת סוף המשחק וכפו הארכה. בהארכה כל קבוצה מקבלת את הכדור בהתקפה ומי שבקיעה ראשונה מנצחת. ישראל הצליחה להבקיע בניסיון הראשון ולצרפתיות הייתה הזדמנות להשוות. קפטנית ההגנה, אליסה סגוסקין הצליחה להדוף את הכדור בניסיון האחרון של הצרפתיות וחגיגות הניצחון במחנה הישראלי החלו.
 
אוסטריה המשיכה להיות הפתעת הטורניר וניצחה בגמר את פינלנד 35-33.
 
את התקפת הישראליות הובילה הקוורטבקית שנה ספרונג והרסיבריות  גפן שטיין ואיילת הכט היו הבולטות בהתקפה. בהגנה כיכבו שרית ביילי, עדינה בריקמן, אסתי ברנשטיין ורחל שמידמן.
 
 
נבחרת הגברים לא הצליחה להגיע לתוצאות של הנשים והם סיימו את הטורניר במקום השביעי. לאחר שני הפסדים כואבים ביום הראשון ניצחו הישראלים את השוויצרים 26-19. הפסד נוסף לזוכה במקום השלישי, אוסטריה השאירה את הנבחרת להתחרות על המקום השביעי. במשחק הזה ניצחה הנבחרת את שבדיה 33-7 ועם ניצחון במשחק האחרון בטורניר סיימה הנבחרת עם טעם מתוק. התקפת הנבחרת עבדה מצוין עם ממוצע של 29 נקודות למחק, אבל נפילות בהגנה הייתה ההבדל בין המקומות הראשונים למקום השביעי בתחרות.

 
 
כל המאמריםשניות
דקות
שעות
ימים


הצהרת נגישות